در Uncategorized

کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی عنوان کردند که با افزایش واردات یا تولید جلوی افزایش قیمت کاغذ گرفته شود.

فارس من| قیمت کاغذ کاهش یابد

به گزارش خبرگزاری فارس کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی با عنوان «درخواست کاهش قیمت کاغذ» عنوان کردند که به دنبال افزایش قیمت کاغذ، انتشارات و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی با مشکل مواجه شده‌اند و به علت افزایش قیمت کاغذ، تقاضا برای خرید کتاب هم کاهش یافته است.

براین اساس کاربران «فارس من» از مسولان خواستند تا با افزایش واردات یا افزایش تولید کاغذ به کاهش قیمت این کالای پر مصرف کمک کنند.

به گزارش فارس در اوایل مهرماه سال جاری  نیز کاربران سامانه «فارس من» انتقاد خود را از افزایش قیمت کاغذ عنوان کرده بودند.

احمد شریفان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که  پس از تصمیم وزارت صمت مبنی بر لزوم عرضه کاغذ از طریق بورس کالا مشکلاتی در بازار سنتی کاغذ و مقوا ایجاد شد به طوری که تاجرانی که طی سال ها در بازار به صورت سنتی کاغذ و مقوا خرید و فروش می کردند حاضر به عرضه موجودی خود به بازار نشدند و از طرفی واردکنندگان نیز با تامل نسبت به واردات کالاهای خریداری شده خود اقدام کردند لذا این اتفاقات به نوعی باعث افزایش قیمت در بازار شد.

این گزارش می‌افزاید یکی از اثرات افزایش قیمت کاغذ افزایش قیمت لوازم‌التحریر است لذا با افزایش قیمت کاغذ هزینه تحصیل دانش‌آموزان افزایش می‌یابد و این موضوع باعث تحمیل هزینه‌ها به خانوارها به خصوص خانوارهای داری چند فرزند دانش آموز و دانشجو می‌شود لذا لازم است تا مسئولین نسبت به موضوع افزایش قیمت کاغذ اهتمام ویژه داشته باشد و رصد و کنترل قیمت‌ها در جهت رفاه حال خانوارها اقدام مقتضی را انجام دهند.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Langauge »