در Uncategorized
20 هزار تن کاغذ دولتی تا پایان سال برای صنعت نشر تولید می‌شود

معاون فرهنگی وزارت ارشاد از توافق با کارخانه مازندران برای تولید ۲۰ هزار تن کاغذ تحریر مورد نیاز صنعت نشر تا پایان سال خبر داد.

یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به برنامه این وزارتخانه برای تامین کاغذ مورد نیاز ناشران گفت:‌ توجه به موضوع کاغذ از نیازهای اصلی تولید فرهنگی به شمار می‌رود  و از اولویت‌های بنده نیز هست. در اولین گام کارگروهی تشکیل شد تا  کارخانجات تولید کاغذ در داخل بازبینی شود، در گذشته نیز ما مکرر به این کارخانه‌ها سر زده بودیم.

وی ادامه داد:‌ برای اطلاع از آخرین وضعیت مجدد گروهی به خوزستان‌، برای بازدید از کارخانه‌های پارس و دیبای شوشتر(کارون سابق )،‌ به مازندران برای بازدید از چوب و کاغذ مازندران به بهشهربرای بازدید از کارخانه تبریز به فارس برای بازدید از کارخانه زاگرس اعزام شدند. شرایط فعلی تولید بررسی و راه‌کارهایی برای افزایش تولید مطرح شد.

احمدوند با اشاره به جلسه هفته گذشته معاون اول رئیس جمهور با موضوع کاغذ گفت: به درخواست ما جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور‌، وزرای صمت و ارشاد و نماینده بانک مرکزی و… برگزار و تصمیمات خوبی اتخاذ شد. قرار شد مشکلات ظرف دو هفته با حضور کارشناسان و مدیران کارخانه‌ها بررسی شده و نقشه راهی به معاون اول رئیس جمهور ارائه شود که این هفته برنامه ارائه می‌شود.

وی گفت:‌ امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم تولید داخلی را فعال کنیم رسیدن به سطح خودکفایی در تولید داخلی کار سختی است، امیدوارم مرحله به مرحله در این مسیر پیش رویم، مشکلات را حل کرده و ظرفیت‌های داخلی را فعال کنیم.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Langauge »