در Uncategorized

تولید کاغذ بدون قطع درخت در شاهرود
تولید کاغذ سنگی محصول جدید دانش بنیان از مواد پلیمری در شاهرود آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز سمنان ، کاغذ سنگی محصول شرکت صنایع معدنی نوظهور شاهرود است و برای تولید آن هیچ درختی قطع نمی‌شود

احمد رئیسی مدیرعامل این شرکت گفت : برای احداث و راه اندازی این شرکت در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار ، ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این شرکت در مرحله اول تولید سالانه چهار هزار تن کاغذ سنگی است افزود: مقاومت زیاد در برابر پارگی و ضد آب بودن از ویژگی های این کاغذ است و در صنایع بسته بندی، چاپ افست، کتاب کودک و نوشت افزار کاربرد دارد .

به گفته وی ، با تکمیل چرخه تولید، ظرفیت سالانه این واحد به ۲۰ هزار تن کاغذ سنگی افزایش می‌یابد.

محمدعلی تیمانی مدیرعامل شرکت گفت: ۷۵ تا ۸۰ درصد مواد اولیه کاغذ سنگی از کربنات کلسیم، ۲۰ تا ۲۵ درصد از پلیمر‌های PP و PE تشکیل شده است و ۵ درصد نیز مواد افزودنی هستند که عمدتا از خارج کشور وارد می‌شوند.
تیمانی افزود: به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان کشور برای تولید مواد افزودنی مود استفاده در کاغذ سنگی هستیم که با تحقق آن از واردات این مواد از خارج کشور بی نیاز می‌شویم.
به گفته تیمانی، هم اکنون در یک شیفت ۲۰ نفر به صورت مستقیم مشغول کار هستند که با سه شیفت کردن خط تولید این تعداد به ۸۰ نفر افزایش می‌یابد.
تیمانی افزود: عمده نیرو‌های این شرکت دانش آموختگان در رشته‌های شیمی، پلیمر و برق و پی ال سی هستند.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Langauge »