در Uncategorized

ضایعات بدهید کاغذهای «لاینر»،«فلوتینگ» و «سسلاینر» پس بگیرید

مدیر فنی مهندسی یک شرکت کاغذسازی بیان کرد: با استفاده از ضایعات، کاغذهای «لاینر»،«فلوتینگ» و «سسلاینر» تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنیم.

بهنام کاوه در حاشیه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی «عصر امید» در مصلای تهران که با محصولات تولیدی کاغذهای «لاینر»،«فلوتینگ» و «سسلاینر» در این نمایشگاه حضور پیدا کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا اظهار کرد: محصول شرکت ما کاغذهای بسته‌بندی است و این محصول را از مواد اولیه ضایعات کاغذ تولید می‌کنیم، ضایعاتی که دورریز بوده از شهرهای مختلف کشور جمع‌آوری و به شرکت ما منتقل می‌کنند.

وی اضافه کرد: محصولات کارخانه کاغذسازی سه دسته هستند؛ نخست کاغذهای «لاینر» که در ساخت کارتن‌ها و لایه‌های مقواها استفاده می‌شوند، محصول بعدی کاغذ «فلوتینگ» است که بیشتر در قسمت کنگره‌های کارتن استفاده می‌شود و دیگری کاغذ «سسلاینر» که به عنوان کاغذ رویه از آن استفاده می‌کنیم.

 

مدیر فنی مهندسی شرکت کاغذسازی کاوه عنوان کرد: محصولات این شرکت مربوط به کارتن‌های بسته‌بندی می‌شوند و کاغذهای تولیدی در شرکت‌هایی که برای بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌کنند، کاربرد دارد و باید ضدعفونی شوند.

کاوه که با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در نمایشگاه عصر امید حضور داشت، درباره نحوه تولید کاغذ در شرکت کاغذسازی کاوه تبیین کرد: شرایط تولید به این صورت است که مواد اولیه را جمع‌آوری و به کارخانه می‌رسانیم و آنها را تفکیک کرده و در مخازن «هیردوپالپر» خمیر می‌کنیم.

وی توضیح داد: بعد از خمیرکردن مواد اولیه در واحدی به عنوان پالایش، آن را دوباره فراوری می‌کنیم و الیاف‌ها را جداسازی و بازسازی می‌کنیم و مجدداً در قسمت جلو دستگاه تولید که به‌عنوان ماشین طرح است قرار می‌دهیم.

مدیر فنی مهندسی شرکت کاغذسازی کاوه متذکر شد: سپس با آبگیری از خمیرها و خشک کردن، مجدداً آن را به کاغذ تبدیل می‌کنیم و در این راستا یکسری مواد افزودنی به «آهارزنی» یا دستگاه «سایسپرس» اضافه می‌کنیم و کیفیت لازم را به دست می‌آوریم.

کاوه با بیان اینکه محصول ما نمونه داخلی و خارجی دارد، ادامه داد: تولید این محصول از نظر اقتصادی برای ما به‌صرفه بوده است؛ چراکه صنعت بازیافت یک صنعت سبز است و هر خریدی که انجام می‌دهید، یک‌سری بسته‌بندی کاغذی دارد و می‌توانید دوباره آنها را بازیافت کرده و یک محصول جدید به دست آورید.

وی درباره اینکه با ایده شما برای کاغذسازی از بازیافت کاغذهای دورریز اینگونه از قطع درختان جلوگیری می‌شود، گفت: دقیقاً. هدف اصلی آن بوده که از قطع شدن درختان جلوگیری کنیم؛ چراکه بیس(پایه) و مواد اولیه کاغذ از چوب به دست می‌آید.

به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به‌منظور معرفی تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب‌وکارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ در مصلای تهران برگزار شد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

Langauge »